Чи варто відразу повідомляти оточуючим про вагітність?

Я зараз перебуваю в цікавому становищі – я на 5 місяці вагітності. Звичайно, зараз випирає живіт вже так, що нічим його не приховаєш. Але от всім своїм родичам і знайомим я повідомила новину, коли стало помітно, що незабаром у нас буде поповнення.

Ні-кому я не скажу!

Як тільки я дізналася, що в мені зародилося нове життя, мене немов підмінили. Я всіма внутрішніми силами намагалася проявити турботу про майбутнє малюка. І перша думка, яка виникла в моєму вагітному мозку, це те, що не варто нікому розповідати про те, що тепер у мені живе малюк.

Ні, чоловікові я, звичайно ж, повідомила. Він був дуже радий і запропонував зателефонувати до рідних. Я не дала йому цього зробити і строго-настрого заборонила, поки я сама не вирішу.

Мій улюблений як мене тільки не вмовляв. Він дуже хотів поділитися цією радісною новиною, як мені здавалося, з усім світом. А мені хотілося, щоб як можна довше про це ніхто не знав.

Я не стала дзвонити мамі і татові, не поділилася навіть з сестричкою і близькою подругою. Я до сих пір впевнена, що все зробила правильно. Тому що це подія таке інтимне, таке сокровенне, що мені хотілося довше зберігати свій секрет.

Надивилася

У мене перед очима є не дуже вдалий приклад. Коли моя сестра дізналася про свою вагітність, вона майже добу провела на телефоні, телефонуючи всіх і повідомляючи про свою новини.

Потім кожен, хто хоч трохи знав мою сестричку, питав про те, як вона себе відчуває, коли їй народжувати, вона знає стать майбутньої дитини і чи визначилися вони з чоловіком з ім'ям.

А ще кожен знайомий намагався погладити її по животику, навіть на першому місяці. Це не було так прекрасно, як мені завжди здавалося.

Я бачила все це і розуміла, що не хочу такої пильної уваги до себе і свого майбутнього малюка. А потім і зовсім, на 20 тижні сестра потрапила у лікарню із загрозою викидня. А у мене перед очима яскраво спливали моменти, коли її зупиняли, випитували, гладили живіт...

І мені здавалося, що стільки сторонніх людей взяло участь, що дитині це не сподобалося. Я сиділа в лікарняному коридорі і думала про те, що не варто розповідати про свою вагітність нікому, поки вже не буде можливості приховати це.

Розумні зрозуміють, іншим не поясниш

Мої батьки, батьки чоловіка та наші близькі родичі дізналися про швидке поповнення в нашому сімействі, коли я була на 4 місяці. Живіт тільки почав округлятися, і я вирішила, що пора.

Мої мама і тато дуже зраділи. Вони навіть не відразу зрозуміли, що термін вже близький до половини. Батьки чоловіка в першу чергу образилися, але незабаром і вони зрозуміли, чому я так вчинила.

А ось на роботі всі стали вести себе так, ніби я була зобов'язана повідомити їм відразу, як тільки дізналася. Мені було дуже неприємно, але зараз мені не до цього.
Я тепер обороняюсь від замаху погладити мене по животу і поговорити з майбутньою дитиною. Я навіть поставила ультиматум, щоб мене не чіпали. І поки вони дотримуються, а то, хто знає, що у мене, вагітної, на розумі :)

А як ви вважаєте, чи варто відразу повідомляти оточуючим про вагітність? Як робили ви?