Часниковий соус - частина 3

Базилік
Приправи
Прянощі
Рецепти
Рецепти за типом страви

Настав сезон корисного часнику. Не втрачаємо можливість наситити організм корисними речами, які є в часнику. Щоб узимку не хворіти, починаємо їсти часник влітку!

Якщо часник ви не любите їсти в чистому вигляді, тоді вам повинен сподобатися часниковий соус, який я готую для своїх домашніх. Цей соус чудово поєднується з м'ясом, рибою, овочами. В цей раз я готувала його під голубці з молодої капусти.

Складність приготування страви — дуже легко
Час приготування — 10 хвилин

Для приготування потрібні такі продукти:
  • 1,5-2 склянки кефіру
  • 5-6 зубків часнику
  • пучок кропу
  • сіль за смаком

Холодний кефір (у мене кисле молоко) розмішуємо, щоб не залишилося великих грудочок.

Часник очищаємо від лушпиння.

Часник пропускаємо через часникодавку.

Свіжий кріп миємо під проточною водою

і дрібно ріжемо.

Додаємо сіль за смаком і перемішуємо всі інгредієнти.

Соус готовий до застосування. Подавати його краще охолодженим. Він прекрасно зберігається в холодильнику близько доби. Приємного апетиту!

Неприємний запах з рота після з'їденого часнику допоможуть усунути свіжі петрушка і базилік. Це протидія допоможе лише протягом півгодини.

Разом з тим, треба пам'ятати про те, що не всім рекомендується вживання часнику. Існує ряд хвороб, при яких часник обмежують або виключають з раціону.

Оскільки часник вважається антитромботичним продуктом, то під час прийому лікарських препаратів від тромбофлебіту, він може посилити їх дію, що несприятливо позначиться на здоров'ї. Перші ознаки цього — синці і кровотечі.

Під час прийому лікарських препаратів від діабету також не рекомендується вживати часник, так як він може знизити рівень цукру в крові до небажаного рівня.

Слід обмежити прийом часнику тим людям, які страждають захворюваннями печінки, нирок. У зоні ризику люди, які страждають на епілепсію і вагітні жінки.