Чай з трав – здорово, і смачно!

Напої
Рецепти
Рецепти за типом страви

Що ви п'єте? Чай, кава, капучіно, гарячий шоколад, мате? А як щодо трав'яного чаю? Ні, не з аптеки чи магазину, а домашнього, ароматного, з бабусиних трав? Я відношу себе до любителів кави, але можу з закритими очима випити чашку чорного чаю в гостях, а зелений просто не люблю. Однак пити каву весь час – шкідливо. Як бути?

Домашній чай з трав – хороша альтернатива нашим щоденним напоїв. Особливо взимку, коли хочеться випити чогось теплого, ароматного і смачного. Раніше трав'яні чаї (сюди ж зараховую чаї з добавками фруктів і ягід, які важко віднести до компотів) у мене асоціювалися з хворобою: чай з липи, калини, малини під час застуди та кашлю, чай з м'яти і ромашки, коли болить живіт.

Всі трави і ягоди так би і залишилися для мене «хворобливими» напоями, якби кілька років тому закордоном я не спробувала чай з м'яти, 100 грам якого коштував близько 10 євро! Ось тоді я оцінила багатство натуральних трав по достоїнству! Минулого літа вирішила зібрати трохи трав в селі, щоб заготовити на зиму для чаю. Адже кожен з нас час від часу буває в селі, де в полях можна зібрати необхідні трави. Це займе максимум на півдня, а насолоджуватися можна всю зиму.

І так, з чого можна робити чай, щоб «питний раціон» зробити більш різноманітним? Варто зауважити, що трави можна запарювати окремо, а можна додавати до чорного або зеленого чаю.

Королева трав – м'ята . Існує безліч видів м'яти. Її можна зібрати влітку і вона прекрасно зберігається до весни. Чай з м'яти заспокоює. Його краще пити після роботи.

Ромашка . Ні, це не тільки дитячий чай. Ромашка добре впливає на систему травлення. А якщо її поєднати з м'ятою, то це найкращі ліки від розладу шлунка. До ромашці також можна додавати інші трави, наприклад чебрець, мелісу, зрідка трішки звіробою.

Меліса . Також, як і ромашка, має заспокійливі властивості. Коли-то чай з меліси давали пити жінкам під час менструації. Вона знімає болі і заспокоює. Рекомендована також під час застуди і нежиті.

Чебрець. Обожнюю цю траву – дуже запашна. Чебрець містить різні ефірні масла, тому чай з нього дуже корисний під час кашлю.

Материнка . Знайома мені як засіб від мігрені. Хоча мені від мігрені не допомагає, але люблю додавати в чай через приємного аромату і смаку.

Звіробій. Якщо у вас або дитини (старше 1 року) харчове розлад, 4-5 чашок чаю в день із звіробою (1/6), ромашки (2/6) і м'яти (3/6) відразу все поставить на свої місця. Лише чаєм із звіробою не можна зловживати.

Липа . Чай з квітів липи має своєрідний смак, який сподобається не кожному. Пити його бажано під час простудних захворюваннях. Тільки не кожен день, і не цілими місяцями поспіль.

Листя смородини, вишні, суниці теж дають чудовий смак і аромат. Якщо до них додати ще трохи сушених плодів суниці, чорниці, малини або смородини, то виходить відмінний напій.

Горобина, калина, шипшина, журавлина. Ці ягоди можна додавати до чорного або зеленого чаю. Сушені або заморожені, вони додадуть особливого смаку напою. Окремо запарити ягоди, на мій смак, не дуже смачно. Але у кожного свій смак. Необхідно додати ще м'яти або меліси, для більш насиченого аромату і смаку. Кілька ягід калини, наприклад, додадуть трохи кислинки.

А ще до чаю можна додавати спеції: кардамон, гвоздика, кориця. Мені подобається кардамон, а гвоздику не люблю, навіть з глітвейном не люблю.

Якщо вам набридли одноманітні напої, побалуйте себе різноманітністю трав'яних чаїв. Деякі трави можна купити в аптеці, інші – зібрати влітку. Можливо, у вас є свої секрети приготування смачного чаю?

Зверніть увагу: : трав'яні чаї не можна пити щодня в необмеженій кількості. Будьте обережні зі звіробоєм. Найкраще трави міняти, робити суміші або ж час від часу пити чай з добавками ягід. Здоров'я вам і приємного чаювання!