Бути чи не бути? Вічне питання і молоковідсмоктувач

Годування грудьми
Діти

Якщо зараз ви в щасливому очікуванні народження малюка, то, впевнена, що думка про необхідність покупки молоковідсмоктувача теж приходила вам у голову.

Думок з цього приводу всього два: одні кажуть, що це річ абсолютно нікому не потрібна, інші – що предмет безцінний і без нього ніяк не обійтися.

Аргументи противників зводяться до того, що дитина сам прекрасно справляється з высасыванием молока, а природа настільки мудра, що кількість його (молока) буде таким, яке необхідно малюкові. І вони, безумовно, праві. Особливо якщо молока достатньо, дитина наїдається і добре додає у вазі.

Але якщо це не зовсім так, то молоковідсмоктувач – вихід.

При виписці з пологового будинку мій дитина важила на 200 грамів менше, ніж при народженні, а за перший місяць набрав всього 300 грам.

Що тільки я не придумувала: весь інтернет понишпорила в пошуках відповіді, що я роблю не так, консультанта по грудному вигодовуванню викликала, замучила малюка контрольними взвешиваниями, про літрах чаю з молоком і сотень грамів вершкового масла взагалі мовчу.

Нічого не допомагало.

Допомогла мама. І молоковідсмоктувач.

Догодовування

«Цедись», — сказала мама. Я послухалася. Кожен день, після кожного годування малюка я зціджувала молоко. І вдень, і вночі. Хоч 5, хоч 10 грамів, але і вони не були зайвими, бо після кожної їжі мій син докармливался не штучною сумішшю, а натуральним маминим молоком. Тривало це до 7 місяців. У 6 ввели прикорм і стало легше, а в 7, з урахуванням загального столу, мого молока стало вистачати. І так, сумішшю я так і не годувала. Зовсім.

Банк молока

Паралельно вдавалося трохи молока заморожувати, формувати так званий «банк молока». І згодом пропонувати його дитині. Таким чином, у разі крайньої необхідності, я могла відлучитися з дому і бути впевненою, що бабуся цілком зможе погодувати дитину без шкоди для його здоров'я і настрою.

Годування в громадських місцях

Скажу відразу, я не прихильник грудного годування дитини на людях. Так, це природний процес, але, як на мене, так дуже інтимний, щоб демонструвати його чужим. Але сучасне життя диктує свої правила і буває, що без годування поза будинку не обійтися. Для таких випадків у мене завжди була з собою порція молока для моєї дитини. Оточуючі не падали в шокові непритомність. Дитину все влаштовувало. Мене теж.

Лактостаз

На жаль, мене ця напасть не оминула. Молоковідсмоктувач допоміг і тут. Зрозуміло, що краще дитину ніхто і ніщо не впорається, але, за порадою лікаря, я спочатку за допомогою молокоотсоса зціджувала переднє молоко, а заднє, густе, закупорити залози, як раз витягував малюк. За пару днів ми всі разом з цією проблемою впоралися успішно.

Тим не менш, зверну вашу увагу, що я не лікар і не консультант з грудного вигодовування. Я просто мама, яка дуже хотіла сама годувати свою дитину. І для мене молоковідсмоктувач став безцінним маминим помічником, повністю виправдав вкладені в нього гроші. А як ви ставитеся до молокоотсоса?