Брюссель - місто квіткових килимів

Існують міста, які відвідують в першу чергу. Брюссель, столиця Бельгії, до таких міст не відноситься. Природно, відвідати Париж, Рим чи Венецію набагато цікавіше і романтичніше. Однак скажу чесно, що Брюссель не менш романтичний і красивий, ніж інші міста Європи. Мої враження від Брюсселя дуже різноманітні. Це місто захоплює і навіть трохи розчаровує. Варто зауважити, що тут розмовляють французькою та фламандською мовою, бо всі назви вулиць і пам'ятників архітектури пишуть на двох мовах. Стара частина Брюсселя, як і більшості великих міст Європи, всіяна красивими пам'ятниками архітектури. Центральна площа Гранд Плас з ратушею та декоративно прикрашеними будинками взимку перетворюється на каток, а влітку тут викладають дивовижні килими з живих квітів кожних два роки. Над композицією працюють кращі флористи і художники країни. Кожен раз килим має інший візерунок. Вечорами музично-світлове шоу створює святковий настрій. Якщо вам пощастить побувати у Бельгії під час відкриття килима, то не пропустіть його. Там буде що подивитися навіть тим, хто не особливо цікавиться квітами.
Міні Європа. Щоб подивитися більшість пам'яток Європи мені не довелося їздити по всіх країнах, досить відвідати парк Міні-Європа в Брюсселі. Тут зібрано понад 300 будинків з різних країн Європи. Природно, вони зменшені в 25 разів, але подивитися є на що! Тут і Пізанська Вежа, про яку можна спертися рукою, і Ейфелева вежа, і багато інших відомих будівель. Що ще варто подивитися в Брюсселі? Це і Королівський парк і Ботанічний сад, і Королівський музей в якому ми з друзями ходили близько п'яти годин! Чудовий Королівський Палац у центрі міста є ще одним місцем, куди стікаються туристи. У Брюсселі безліч музеїв, на які завжди не вистачало часу: там і музей воскових фігур і музей класичного мистецтва, музей автомобілів, музей Менье, музей шоколаду та багато інших. Атоміум – велика металеву споруду з дев'яти атомів, висотою 102 метри. Це споруда не було б таким цікавим, якби там не було оглядової платформи, з якої відкривається незабутній вид на місто. Також нагорі є затишний ресторан. Вечеря на висоті 100 метрів набирає іншого смаку, більш романтичного, зі спеціями пригод і гостроти. Саме велике розчарування, яке чекало мене в Брюсселі – це статуя Манекен Піс. Її називають візитною карткою Брюсселя. До неї сходяться всі туристи. От я собі і уявляла величезну статую, яку видно здалеку. Коли довелося шукати статую, а потім її побачити, то моє здивування не мало меж. Адже цей пісяючий хлопчик такий маленький і непомітний! Але кажуть, що він врятував весь місто від пожежі, і жителі міста спорудили пам'ятник на його честь. З часом маленький хлопчик так всім сподобався, що його статую почали наряджати в національні костюми різних країн світу. Ще одне розчарування: крім Manneken Pis в Брюсселі є ще й Jeanneke Pis, тобто писающая дівчинка. Але її обходять увагою не тільки влади міста, але і більшість туристи. Напевно, дівчинка ніколи місто не рятувала, тому її наряджають в костюми. Але сама наявність таких статуй в місті говорить і прекрасному гуморі бельгійців. Крім історичних пам'яток Брюссель відомий як столиця Євросоюзу. Відвідування сучасного району Європарламенту виявилася не менш цікавою, ніж відвідування музеїв. І головне, тут є безліч ресторанів і кафе, де можна відчути мультинаціональної атмосферу центру Євросоюзу, зустріти людей з різних куточків планети і насолодитися шедеврами французької, нідерландської, італійської кухні.