Брюгге – місто-казка

Брюгге – один з найбільш старовинних міст Бельгії. У минулому це місто зараховували до найбільш багатим містам Європи. Сьогодні він вражає красою і особливою атмосферою. Коли я переглядаю в черговий раз фільм " In Bruges (назва в російській перекладі Залягти на дно в Брюгге), то так і хочеться повернутися туди, побродити по вечірньому місту або покататися на човні по каналах, а після приємних тривалих прогулянок випити бельгійського пива в одному із затишних барів міста. Мені не доводилося бувати у Венеції, але кажуть, що Брюгге – це «північна Венеція». Безліч каналів, різноманітних мостів і романтична атмосфера роблять Брюгге ідеальним місцем для романтичних поїздок. І природно, особливої чарівності місту додає витончена архітектура. Місто напрочуд спокійний, хіба що туристи надають йому жвавості.
Що подивитися в Брюгге? Природно, центральну частину міста, ринкову площу (Grote Markt), дзвіницю заввишки 83 метри (Belfry Tower), старовинний замок. З дзвіниці, яку видно з різних куточків міста, відкривається вид на місто. Найбільш захоплює достаток готичних будівель, які видно з оглядового майданчика дзвіниці. Та й самі дзвони – це щось неймовірне! В Брюгге знаходиться велика колекція картин Ван Ейка. Тут до сих пір в стінах Бегінажу (Beguinage) відчувається атмосфера середньовічного монастиря. Тут в маленьких магазинчиках продають найсмачнішу у світі шоколад. Тут є таємниче Озеро Кохання, оповите легендами і переказами, на якому плавають звикли до туристів лебеді. Брюгге – місто, який не хочеться покидати. Особливо цікавими для мене, як для жінки, були мереживні роботи майстринь міста. Секрети творення таких неймовірно витончених мережив передаються з покоління в покоління, і є головною гордістю міста. У Мереживній центрі Брюгге можна не тільки подивитися вироби, але й придбати їх в подарунок або для себе. У Брюгге неймовірно приємно просто гуляти по місту, якщо на це є час. Маленькі, затишні вулички, вимощені каменем, ізобільна зелень і унікальна архітектура різних стилів роблять місто різноманітним. Крім величних соборів і романтичної поїздки по каналах мене особливо вразив фестиваль скульптур з льоду. Це такий собі маленький містечко, в якому все створене з льоду, і де всі дорослі відчувають себе як діти. Так і хотілося трохи побешкетувати, не кажучи про те, що катання з гірки настільки спокушало, що цій спокусі неможливо було протистояти. Фестиваль проходить в Брюгге кожен рік, і кожен рік він приурочений нової теми. Якщо комусь холодно (адже фестиваль проходить в спеціальному приміщення, де постійно підтримується мінусова температура для того, щоб скульптури не танули), то можна замовити собі що-небудь гаряче в крижаному барі, де навіть склянки зроблені з льоду. Здається, фестиваль крижаних фігур у Брюгге – улюблений фестиваль не тільки дітей і туристів, але і самих жителів міста. Після поїздки в Брюгге в пам'яті залишилися яскраві картинки, які час від часу постають перед очима. І тоді дуже хочеться знову з'їздити в це місто, який чи то через крижаних скульптур, то через дивовижно красивих каналів і містків мені чимось нагадує казку.