Бонсай. Вирощування

Інтер єр будинку
Кімнатні рослини

Зізнайтеся, ви мріяли мати бонсай будинку? Я теж. Проте стоять ці «дерева в мініатюрі» дуже дорого. А якщо спробувати виростити бонсай самостійно?

З чого все почалося?

Ця божевільна ідея оселилася в моїй голові після відвідування виставки бонсаев в Партеніті взимку. Бонсай — це жива мініатюрна копія справжнього дерева.

Яких «дерев в мініатюрі» там тільки не було: хвойники, листяні, сукуленти! У мене просто розбігалися очі, і я металася від одного виставкового зразка до іншого, не знаючи, біля якого більше хочу сфотографуватися.

Тут я познайомилася з деякими формами бонсаев. Особливо мене вразила форма «каскад» (заголовне фото) і форма «нахилене вітром» (на фото знизу). Навіть не вірилося, що так сформували крону не примхи природи, а умілі руки майстра.

Я не побачила бонсая молодше 20 років. Тоді я задумалася про те, що висока вартість цих творів мистецтва – зовсім не рекламний хід, а плата за довгі роки праці майстра.

Але самий яскравий сюрприз чекав на мене в кінці виставки – бонсай з толстянки. Товстий стовбур, класична форма і дивно невеликі розміри – близько 30 см у висоту. З опису біля експонату я дізналася, що цій дитині вже більше 35 років!

Моє нове захоплення

Минулого року мені подарували відросток толстянки, і я вирішила, що вона неодмінно повинна з часом стати бонсай. Сумніваючись у своїх флористичних здібностях, я вирішила вибрати прямий стиль крони, найпростіший з існуючих.

Тепер чекаю, поки толстянка зросте до потрібної мені висоти (20-25 см), щоб приступити до формування крони. Крону буду створювати наступним чином: подумки представлю потрібні обриси майбутнього бонсая, і все, що виходить за ці межі, видалю.

Для посилення росту толстянки я удобрюю її універсальним неорганічним добривом або добривом для сукулентів 1 раз на місяць у період з квітня по жовтень.

Поливаю по мірі висихання грунту, виходить приблизно раз на тиждень. На зиму ставлю на західне вікно, влітку переміщаю на північне, щоб не обгорали листя під впливом сонця.

Бонсаї з дерев хвойних порід

Зізнатися, найбільше мене вразили бонсаї-хвойники. Вони дуже схожі на справжні дерева в мініатюрі. Особливо, коли їх компонують з різними мініатюрними предметами.

Вирощувати бонсай такого типу я не наважуся, бо хвойні дерева примхливі у догляді. Але мрію коли-небудь отримати цю красу в подарунок.

Зауважу, що вже сформовані бонсаї дуже вимогливі до точності поливу: для них згубний і перелив, і пересихання грунту. Також вони потребують спеціальних комплексних підгодівлі зважаючи на особливості розвитку листя і кореневої системи.

Так, є в бонсае щось магічне. Поки з ним не стикаєшся, ставишся абсолютно байдуже, але варто побачити хоч раз – і стаєш щирим шанувальником цього флористичного мистецтва.