Благими намірами. Чи потрібна ваша допомога людям?

Всі ми часом відчуваємо бажання допомогти ближньому своєму... Так нас вчили: мама, тато, релігія, суспільство, література, в кінці кінців. І підкоряючись цьому, в принципі, цілком позитивного пориву, ми чомусь втрачаємо розум, відмовляємося прийняти під увагу часом елементарні речі.

Жебраки

Вони є практично в кожному місті, ці бабусі, дідусі, інваліди, жінки з дітьми на руках. У них немає віку, їх вигляд приблизно однаковий, а головне, що їх об'єднує: безперервне розгойдування, скиглення «памажите» і простягнута рука (шапка, хустина – потрібне підкреслити).

І чомусь, простягаючи їм чергову дозу дрібниці зі свого гаманця, ми не думаємо про те, що ніхто просто так не дозволить бабусі-корніївні випрошувати милостиню поруч з найбільш жвавим перехрестям. Не просто так вона там стоїть, ох, не просто так.

І діти, бігають у пошматованим штанях і утирающие соплі чумазой п'ятірнею – запропонуйте їм хліба: вони не візьмуть. Їм не їжа потрібна – гроші. Тому що це – їхня робота. Тільки от не їм платять, а вони.

Про мадоннах з немовлятами взагалі окрема розмова. Дітей годують снодійними, наркотиками, горілкою – лише б спали. А потім...міняють. Витратний матеріал. І навіть якщо дитина помре серед дня – вона так і буде сидіти і просити. Тому що не має права встати. А померлої дитини назавтра замінять. Іншим. Таким же обколотым, який теж незабаром помре на руках. І їй «видадуть» наступного — адже це всього лише витратний матеріал, який куплять або вкрадуть у разі необхідності.

Перш, ніж подати жебраку – сто разів подумайте. Не підтримуйте цей бізнес!

Частування

Ця тема для мене найбільш болюча. У мене красива, розумна, комунікабельна дочка. Вона дуже довірлива і лише починає ділити людей на «своїх» і «чужих». І дуже часто у нас виникає ситуація, коли користуючись моєю зайнятістю (наприклад, складаю продукти в рюкзак) хто-небудь по доброті душевній намагається пригостити її цукеркою або чимось подібним.

Ніхто з цих «доброзичливців» не знає і навіть не хоче замислюватися про те, що у дитини – загроза цукрового діабету. Це спадкове захворювання. У моїй родині воно діагностовано у мого батька, велика підозра на одну з різновидів діабету у мене самої. Тому солодке для дитини виключно строго дозується. Воно є – але за графіком. Що б не позбавляти радощів, але і не спровокувати розвиток недуги.

Трапляються навіть такі, хто намагається пригостити її жувальною гумкою. Дитині 3 роки! А якби у неї була фенілкетонурія?

Алергії зараз виключно поширені, практично кожна четверта дитина має якусь харчову алергію. Але чи думають про це люди? Немає. І це не кажучи вже про те, що є на вулиці взагалі як би «не є гуд».

Особисте життя

А цю історію мені сьогодні розповіла подруга. Назвемо її Надя. У нас є спільна знайома Л., яку вчора побив чоловік. Л. прибігла до Наді в пошуках притулку, її вкрили і допомогли виставити цього недочеловека з квартири. До речі, Л. вдалося дивом уникнути черепно-мозкової, її голова нагадує тепер швидше місиво, ніж красиве личко молодої жінки.

Викликали поліцію, відвезли бунтаря у відділення. Але... знімати побої Л. відмовилася і навіть більше – помирилася з чоловіком. Адже випадок не перший, і б'є він не тільки її. Так питається навіщо? Адже Надя та її чоловік всю ніч вирішували проблеми цієї жінки і тепер повинні їхати давати свідчення. Хоча вже відомо, що справу не буде порушено без мед. експертизи.

З іншого боку, я чудово пам'ятаю ситуацію своєї юності. Тільки-тільки котрі зароджувалися стосунки з хлопцем... загинули через втручання подруги. Він забув подзвонити і я досить сильно переживала, поділилася з нею своїми почуттями. Але у мене навіть в думках не було пред'являти йому претензії — адже між нами нічого не було окрім пари-трійки спільно проведених вечорів за переглядом улюблених відеокліпів і обговоренням музики.

На жаль, але дівчина вирішила по-своєму. І при зустрічі виклала йому на-гора все, що зі мною коїлося (а я людина дуже емоційна). Звичайно ж, хлопець ошаленів від такого і швидко ретирувався.

Думаю, ви і самі згадайте чимало випадків, коли допомога виходить боком. Недарма ще багато сотень років було сказано: благими намірами викладена дорога в Пекло...