Банк Часу. Дружня допомога

Одного разу, сидячи вдома і поступово закипаючи під крапель кухонного крана, я не витримала. Чорт візьми! У мене стільки знань, умінь і навичок, але ось саме крани лагодити я не вмію! Ну що поробиш – вмію в'язати, писати вірші, складати сценарії, робити всілякі прикраси і брязкальця, писати дитячі казки і навіть при необхідності співати гроулом, а ось лагодити крани – не вмію! А грошей, як водиться за законом підлості, на сантехніка немає. Що ж робити?

Еврика!

От було б здорово, подумала я, обмінюватися послугами з людьми. Я їх навчаю в'язати або психологічну консультацію надаю (благо, освіта дозволяє), а мені за це кран б полагодили... ну, та, може, ще шторку повісили. Здорово...

Природно, куди лізе сучасна людина, осінений геніальною ідеєю? В інтернет. І виявилося, що моя геніальна ідея, звичайно, геніальна, та тільки ось уже давно люди по такій системі живуть і допомагають один одному – вкладають свій час і отримують в замін чуже. Організація, що регулює цей обмін (щоб все було по-чесному) називається Банк Часу.

Діє?

Зареєструвавшись в місцевому відділенні Банку Часу, я стала ділитися тим, що вмію і заробляти бонусні бали. Учениця на в'язання знайшлася практично відразу – нею виявилася 14-річна дівчинка з будинку навпроти. І понеслося... до Речі, на сантехніка я «заробила» буквально через два дні.

Молодий чоловік приїхав і полагодив все буквально три хвилини! І все це з посмішкою і дружній балаканиною – адже за великим рахунком виходить, що послуги надаються по-дружньому, можна сказати «за так». Тому і ставлення один до одного у «замовника» і «виконавця» куди більше тепла, ніж при традиційному грошовому обміні.

Розширюємось!

Втягнувшись в ідею, я стала активно її пропагувати серед матусь свого мікрорайону. Результат не змусив себе чекати: хто ж буде витрачати гроші, якщо є можливість поділитися вільним часом?

Тепер з сусідкою ми не просто по черзі гуляємо з дітьми, але й заробляємо на цьому бали. Хіба це не здорово? Шукайте Банк Часу в своєму місті – це дійсно здорово!