Біжутерія з пластики. Майстер-клас

Рукоділля

Продовжуючи розмову про пластику, вірніше про те, що можна виготовити, варто докладно зупинитися на біжутерії. В умілих (і навіть не дуже вмілих) руках шматочки різноколірної пластики можуть перетворитися в шкіру, самоцвітні камені, квіти, срібло, реліктове дерево. Пластика здатна повторити сотні текстур, і цим із задоволенням користуються майстри, які створюють справжні шедеври ювелірного мистецтва: геми, брошки, кольє, кулони, сережки, шпильки, персні і навіть авторські гудзики, що повторюють малюнок виробних каменів.
Сьогодні мені хотілося б детальніше розповісти про створення бус з сердечок, що імітують натуральний камінь, агат або малахіт, в залежності від того, який базовий колір пластики буде обраний. Для виготовлення прикраси нам знадобиться набір пластики для дитячої творчості, я вибрала «Цветик» від «Артефакт» СПБ, шматочки ланцюжка рівної довжини, зубочистка або товста голка для різання дірочок у пластиці, волога губка для змочування пальців при роботі, лак для покриття готового виробу.

Отже, для імітації малахіту візьмемо смарагдовий зелений, розкотимо його злегка, покладемо на шматок маленьку ковбаску білого, шматочки чорного і трохи світло-зеленого, крапельку жовтої і зовсім трохи червоного.

Для того щоб вийшов онікс або агат, треба взяти ще й трохи коричневого і трохи синього кольору.
Звернемо всі рулетиком, розкотимо в ковбаску, ковбаску звернемо спіраллю, ще раз розкотимо в ковбаску, потім злегка расплющим і додамо трохи чорної пластики. При розкочуванні не можна занадто придавлювати пластику, інакше кольори просто змішаються, не залишивши чіткого малюнка при зіткненні різних кольорів.

Скачаємо все в рулетик, потім в ковбаску – робимо це руками. Ковбаску складемо вдвічі, розкотимо, потім ще раз вдвічі і знову розкотимо.

Як тільки Ви побачите, що за основним зеленим кольором пішли химерні чорні смуги, вже нагадують малюнок натурального каменю, скачайте ковбаску в спіраль і починайте акуратно скачувати довгастий «камінь», щоб побачити, який малюнок у Вас вийшов.

Тепер треба скачати кулю, злегка приплюснути його пальцями, і сформувати сердечко, змочуючи пальці на вологу губку, роблячи її гладкою і похилих по краях. Зробіть дірочку вгорі і внизу кожного сердечка, і вставити ланцюжка, так щоб ланцюжка виходили з верхівки та низу сердечка.

Якщо цей етап дуже складний, просто зробіть дірочки і запечіть сердечка (160 градусів на 10 хвилин), а ланцюжки прикріпіть за допомогою супер клею (я користуюся більш потужним клеєм, застосовуваним для наклеювання тіпсів при нарощуванні нігтів). Після цього покрийте сердечка лаком, можна використовувати і звичайний прозорий лак для нігтів. Формуючи намисто, не забувайте, що через них повинна вільно проходити голова, або кріпите ще й застібку.

Доробляти, згладжувати і вирівнювати сердечка найкраще на тій підставці, на якій Ви збираєтеся їх запікати – у мене цю роль грає старенька тарілка. Намисто готові.
Відразу скажу, що намисто робилися трохи раніше з цієї ж технології, і вони швидше імітують онікс, а ось сердечко, яке ми робили сьогодні схоже більше на малахіт. Саме головне не перетримати пластику в духовці, інакше наші «камені» потемніють. Для одинарного сердечка-кулона можна виготовити «петельку» із звичайної твердої зволікання, одним кінцем закріпивши її у пластиці, а інший попередньо загнувши за допомогою маленьких плоскогубців або пасатижів.
А ось ще й кольорові сердечка і симпатична підвіска, про виготовлення яких я розповім трохи пізніше – удачі Вам і польоту фантазії!