Алое і компанія

Інтер єр будинку
Кімнатні рослини

Алое — одне з найпоширеніших рослин-сукулентів в домашньому квітникарстві.Алое буває різного розміру і вигляду.
Найбільш распространо алое деревовидне, воно ж лікувальний. Сік цього алое використовується для лікування шкірних захворювань. Тим, хто зараз висіває насіння на розсаду, відкрию секрет — насіння замочене в соку краще сходить.

Найкрасивіше — алое строкате (A. variegata). Його не можна сплутати ні з яким іншим — трикутні темно-зелене листя з білими поперечними смужками і смугою з маленькими виступами по краю. Прямо тигр на підвіконні.

Це диво потрапило до мене в 2001 році. Сильно витягнуте з половиною всохлі листя. через деякий час зелена верхівка відламалася і я поставила її у воду в надії, що рослина пустить коріння. Надії виправдалися і через півроку у мене вже росло акуратненькое алое.
Місце для нього я вибрала на південному вікні — палюче третину дня сонце алое не шкодить. Поливаю не частіше одного разу в тиждень. Рослина зовсім не примхлива. І любить влаштовувати сюрпризи.
Перший — розмноження. Алое рясно пускає коріння відростки. Тепер у мене на підвіконні їх близько двадцяти різного розміру. Алое росте повільно і тому вікно ще не перетворилося в джунглі а вже 7 років нагадує кам'яний садок.

Сюрприз другий — у 2009 році я помітила на старому рослині палицю з пупыришками. Виявилося, це квітконіс. І ось, алое зацвіло помаранчевими дзвіночками.

З тих пір я гаряча прихильниця алое строкатого як самого невибагливого і цікавого рослини.
У літературі згадуються ще багато видів. Алое остисті (A. aristata) — маленькі вузькі листя з колючками висотою до 10 див. Його я досить часто зустрічала в офісах. У колег воно росте вже 5 років.

Алое присадкувата (A. humilis)- з синьо-зеленим листям і білими колючками. Схоже на А. остисті, але іншого кольору. Разом вони будуть добре виглядати.

Алое приємне (A. jucunda)- маленьке з розетками темних листя. Дуже гарне, якщо знайду в магазині, — куплю.

Алое колпачковидное (A. mitriformis) — пишна розетка широких листків, але дуже колюче. Форма цікава, але колючки бентежать.

Алое страхітливе (A. ferox) — з колючими бородавчастими листям до 45 см завдовжки. Це алое краще вирощувати тільки в офісі.

І, звичайно ж, популярне сьогодні алое віра (A. vera) з сіро-зеленим листям і білими квітами.

Найголовніше правило догляду — види з м'ясистими листям не ставити на пряме сонце і поливати 2-3 рази в тиждень.
Це невибаглива і корисне рослина вже багато десятків років росте на наших підвіконнях і не втрачає своєї популярності.