Актори масових сцен. Розвага чи робота?

Практично у всіх телепередачах беруть участь актори масових сцен. Це актори, яких можуть навіть не знімати, це актори, у яких можуть знімати тільки руки, це актори, які можуть побачити себе на екрані телевізора «он там, з лівого краю, я як раз відвернувся». І все одно це актори. Вони працюють. І, як це ні дивно, у них дуже складна робота. Я змогла відчути це на собі. Один день я працювала актором масових сцен у відомому льодовому шоу.

Все почалося з того, що мені дуже захотілося подивитися цей «концерт» наживо. Я думала, що потрібно купити квиток, і для цього стала прочісувати інтернет у пошуках хоч якоїсь інформації про касах і вартості. Але я знайшла зовсім іншу інформацію. На зйомку телепередачі не продавали квитки, а навпаки, запрошували безкоштовно, більш того, обіцяли заплатити. У підсумку я вийшла на спеціалізований сайт, на якому вивішуються оголошення про місця зйомок і оплати. Варіанти оплати були різні: від 200 до 1000 рублів. Як я зрозуміла, це залежало від часу і складності зйомки. Але, раз я прийшла на цей сайт з конкретною метою, то і шукала в оголошеннях те саме шоу. Не витративши багато часу, я знайшла те, що шукала. Оголошення звучало приблизно так: «Запрошуються молоді люди 18-30 років на програму «..». Збір об 11 ранку на станції метро «...». Не запізнюйтесь! Оплата 400 рублів. Форма одяг - святковий. Нічого темного, тому що в залі темно, тому на екрані буде здаватися, що ви — стіна. Закінчення зйомки приблизно 21-00, можливі затримки». Далі, природно йшов номер телефону, ім'я. Я подзвонила, мила дівчина мене записала, ще раз повторила «Не запізнюйтесь», і ми попрощалися.

На наступний день, а зйомка була якраз на наступний день (мені так пощастило), я, причепуритися і навив кучерів, вирушила на місце зустрічі в дуже піднесеному настрої. На сходах в метро вже зібралося досить багато людей, як я потім зрозуміла, для масовки однієї телепередачі людей збирають кілька організаторів. Всі вони стояли тут з табличками, я підійшла до дівчини, з якою вчора розмовляла, назвала своє прізвище і телефон, після чого отримала календарик. Він був занадто виснажений, щоб опинитися подарунком на пам'ять, тому я вирішила уточнити, навіщо він мені потрібен. «З нього гроші отримаєш, коли все закінчиться», — сказала дівчина, яка стояла поруч зі мною. Познайомившись, ми весь день трималися один одного, щоб було веселіше.
Отже, всієї натовпом ми попрямували в бік льодової арени, де і проходили зйомки. Увійшовши всередину і ще пару раз десь записавшись і розписавшись, я нарешті потрапила на знімальний майданчик. Павільйон (частина поля або ковзанки) був обтягнутий темною тканиною, навколо сцени розташовувалися крамниці, які були, на мій превеликий жаль, без спинок. Ми з моєю новою знайомою сіли десь ближче до останнього ряду, тому що звідти, як не дивно, було краще видно. Але перед самим початком запису організатори попросили нас, таких молодих і красивих, сісти в першому ряду. Це б мені приємно, якщо б там, куди нас пересадили, вигляд мені не загороджував величезний рекламний щит. Вийшло, що мене добре видно, а ось я на сцені могла розглянути мало чого. Але робити було нічого, а сперечатися з організаторами масовки зовсім не хотілося. І ось запис почалася. Голос, що долинав до нас звідкись зверху, то закликав до мовчання, до оплесків, то просив встати і захоплено кричати. Зіркові пари виступали, музика гриміла, журі ставили оцінки, а ведучі намагалися жартувати. З того, що не увійшло до запису, можна відзначити моменти, коли у журі зависли комп'ютери, на яких висвічувалися оцінки, або коли перезнімали інтерв'ю після виступу, тому що хтось щось не те сказав. Але оцінки дійсно ставилися по реальному виступу, помилки учасників не були отрепетированными заздалегідь, що мене порадувало. Одне з відкриттів, яке я зробила особисто для себе, це те, що, коли під час зйомки ще невідомо, хто вибув з змагаються пар, знімають окремо програш однієї (смуток на обличчі, прощальні слова, обійми), а відразу після – програш іншої (те ж саме, тільки смуток глибше, а обійми міцніше). А вже потім, коли результати глядацького смс-голосування відомі, ставлять в ефір потрібний епізод. Але для мене це означає тільки одне: результати смс-голосування дійсно чесні і дійсно залежать від глядачів.

Після виступу пар знімають підводки. Це те, як ведучі запрошують ту чи іншу пару на лід, даючи їм коротку характеристику. Коли сказана остання підводка, я почула довгоочікувану фразу «Веем спасибі. Всі вільні». Я дійсно дуже втомилася, просидівши 10 годин практично без руху, без їжі і води. Виявляється, треба було взяти з собою щось перекусити, але я, як новачок, нічого про це не знала.

Обмінявши свій календарик на чесно зароблені 400 рублів, я на тремтячих ногах попленталася додому. Масовка – це не розвага. Це робота. Причому важка і не дуже високооплачувана. Навіщо я все це так докладно і трохи нудно описала? Просто захотілося, щоб ви, коли бачите за спиною ведучого-чию голову, згадали про те, що масовка — це важка праця, яка гідна поваги. А я з тих пір дивлюся улюблені програми тільки по телевізору.