А без води

Пам'ятаєте пісню зі старої кінокомедії: «... А без води і не туди і не сюди»? Якби слова писалися в наші дні, то автор обов'язково додав би — «чистою».

Вода — основа життя будь-якого живого створіння, що живе на нашій планеті. В тілі людини вагою 65 кілограмів міститься приблизно 40 літрів води. Вода для нашого організму важливіше, ніж їжа — без їжі ми можемо жити кілька тижнів, без води — кілька днів.

Вода повинна містити мікроелементи. Тому дистильована вода не тільки не придатна для пиття, але і відверто шкідлива для здоров'я — її сміливо можна назвати «мертвою водою» з-за надмірної очищення.

Те, що тече з наших кранів, очищеною водою можна назвати з великою натяжкою. Від хлорки, додається для знезараження, ще можна позбутися відстоюванням води протягом декількох годин, а ось від усього іншого позбутися набагато складніше.

Особливо небезпечною вода стає під час весняного танення снігів. Вся осіла на снігу, що скупчилася за зиму бруд стікає у водойми, з яких, зрештою, і потрапляє в наші водогони.

Водопровідна вода нас балує:

● підвищеною жорсткістю;
● нафтопродуктами;
● фенолами;
● нітратами;
● азотистими сполуками.

Всі ці побічні продукти цивілізації шкодять нашому здоров'ю.

Кип'ятінням від всіх забруднень водопровідну воду очистити неможливо.

Один час був популярний домашній метод доочистки води з допомогою виморожування. Вода заморожувалася — непрозорий лід рушив, вода, що залишилася після відтавання вважалася чистою і додатково структурованою. Наскільки цей спосіб ефективний — не знаю.

Дієвий метод отримати нормальну питну воду — купувати очищену воду або використати побутовий фільтр. Навіть при самому
невисокому сімейному доході виділяти гроші на вирішення цього питання необхідно. Адже немає нічого цінніше й важливіше здоров'я, яке можна так легко і непомітно втратити, просто випивши водопровідної води.