1 вересня - день знань. А як давно?

Вам подобається осінь? А осінні свята? Давайте згадаємо перший — День Знань, 1 вересня. Вже 6 років я ходжу на шкільну лінійку в компанії інших батьків. Дивлюся на наших діточок,- вони такі красиві,- і пригадую свої шкільні роки. Мені раніше здавалося, що це свято було завжди, а виявилося, що йому на 4 роки менше, ніж мені....

Про історію цього свята мені розповіла моя донечка. У них чудовий класний керівник, яка завжди ділиться з учнями цікавою інформацією.

Трохи історії

У стародавньому Римі перший осінній день, за сумісництвом, був початком нового року. Такий указ у 325 році (а це 4 століття нашої ери) був виданий імператором. А ось у нас, слов'ян, цей день став початком року тільки через 11 століть. Цар Іоанн 3 видав відповідний указ в 1492 році. Адже до цього Новий рік відзначали весною.

Ось і вийшло, що вересень місяць починався відразу з кількох важливих подій. А саме: початку нового року, збір податі, уявлення народу спадкоємця престолу і початок занять. Оскільки всі школи в ті часи були при місцевих церквах, то і заняття починалися у той же день, що і новий церковний рік.

Через 200 років Петро Перший переніс святкування нового року на 1 січня (дотримуючись традицій заходу), а от шкільні заняття при церквах так і починалися восени, після закінчення збору врожаю.

В епоху становлення Радянського Союзу, в 1935 році, початок навчального року офіційно затвердили на 1 день осені. А ось офіційним святом, Днем Знань, він став тільки у 1984 році (подумати тільки, в той день мені виповнилося 4 роки...).

А що ж за кордоном?

Хоч в календарях і називають цей день міжнародним святом, але це не зовсім вірно.

1. Приміром, в Іспанії, Німеччині та Польщі заняття починаються не раніше 1 жовтня.

2. В Кореї і Бразилії новий навчальний рік розпочнеться 1 березня.

3. Японські школярі, ймовірно, самі веселі, адже у них навчання починається 1 квітня.

4. 1 червня розпочинаються заняття у діток, які живуть в Індії.

5. А от у навчальних закладах Франції такого дня просто немає. Як же вони розподіляють програму занять? Дивно.

Ну ось така історія. А я люблю 1 вересня ще й тому, що мені пощастило народитися в цей день. Шкода тільки, що моя професія зі школою не пов'язана.

А історію якихось свят чи знаєте ви?